fbpx

PROFIL CANDIDAT

  • Experienta de 4-5 ani in comunicare de marketing pe segmentul B2B
  • Background in industrii, preferabil, fara a se limita la: real estate, IT&C, financiar, energie, consultanta, medical, servicii
  • Experienta anterioara in agentie butic/ONG de business/firma de consultanta

CERINTE

  • Calitati excelente de documentare si redactare a materialelor de continut: comunicate de presa, social media, articole de blog, articole SEO, prezentari, articole de newsletter
  • Contacte in presa de business & capacitatea de a identifica si de a relationa cu jurnalisti cheie, in functie de profilul clientului
  • Capacitatea de a intelege industria din care face parte clientul
  • Cunoasterea si utilizarea tool-urilor de social media
  • Bune capacitati de research
  • Capacitati de project management
  • Limba engleza – CAE/CPE
  • Capacitatea de a implementa proiecte punctuale pentru clienti din B2C

RESPONSABILITATI

Presa

  • Crearea strategiei de presa
  • Identificarea unor subiecte de presa relevante
  • Redactarea si transmiterea comunicateleor de presa
  • Organizarea unor intalniri cu jurnalisti cheie

Social media

  • Redactare de continut + identificarea continutului vizual adecvat, pentru retele sociale
  • Idenificarea de app-uri creative